O Firmie

Firma Kobra w Żarach

Specjalizujemy się w sprzedaży odzyskanej w procesie sortowania odzieży używanej, roboczej, tekstyliów gastronomiczno-hotelowych oraz produkcji czyściwa.

Działalność firmy

Na powierzchni ponad 6000m2 produkujemy kilkanaście asortymentów czyściwa z używanych materiałów włókienniczych mających zastosowanie w warsztatach, przemyśle, handlu, rzemiośle i innych dziedzinach gospodarki. Wytwarzamy miesięcznie ok 700 ton najwyższej jakości produktów, które we współpracy z naszymi partnerami z Niemiec i Holandii eksportujemy do krajów z całego świata.

Nasze osiągnięcia

Działamy w oparciu o zezwolenie Starosty Żarskiego w zakresie odzysku tekstylnych surowców wtórnych. Uczestniczymy w procesie recyklingu, przyczyniając się do zmniejszania zanieczyszczenia środowiska. Wyróżniono nas w rankingach biznesowych m.in. Gazele Biznesu 2011 2014, Diamenty miesięcznika Forbes 2014. Naszym największym sukcesem jest współpraca z ponad 2000 kontrahentów z całego świata.

Obszary działania w liczbach

Firma KOBRA Sp.j. istnieje od 2 stycznia 1992 roku. Specjalizujemy się w produkcji czyściwa, pozyskiwaniu atrakcyjnych asortymentów oraz recyklingu.

Produkcja60%
Sprzedaż25%
Recykling15%
Produkcja

Produkcja

Przy współpracy z Firmą BOA Sp. z o.o. wytwarzamy miesięcznie ok 700 ton różnych asortymentów czyściwa. Ponadto sortujemy ok 350 ton odzieży używanej, z czego większość sprzedajemy do wtórnego użytku. W procesie produkcji i sprzedaży zatrudnionych jest 250 osób.

Sprzedaż

Sprzedaż

Stosujemy unikatową technologię sprzedaży odzieży używanej polegającej na samodzielnym sortowaniu towaru przez naszych klientów, którzy płacą tylko za wyselekcjonowane artykuły. Pozostałą część surowca, przeznaczamy do przerobu.

Recykling

Recykling

W procesie produkcji czyściwa ok 12% materiałów, po odpowiedniej selekcji, znajduje swoich nabywców na rynku indyjskim. W procesie sortowania uzyskujemy surowce wtórne (dralon, jeans, tekstylia mieszane), sprzedawane naszym kontrahentom w Czechach, Niemczech i na rynku krajowym.

Handel krajowy i zagraniczny

Współpracujemy z partnerami i klientami z całego świata.
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą handlową.

Nasza oferta